kravtrening.pl

DZIECI

DZIECI

Krav Maga dla dzieci

Krav Maga dla dzieci

KRAV MAGA jest systemem samoobrony, który uczy świadomego i adekwatnego reagowania do sytuacji, bazując na naturalnych instynktach.  Jest połączeniem wielu różnych stylów walki, dostosowując je tak, aby były jak najbardziej skutecznym zestawem ćwiczeń obronnych. Sposób na kształtowanie ciała i umysłu.

Dlaczego dzieci powinny trenować Krav Maga?

Dlaczego dzieci powinny trenować Krav Maga?

To doskonały sposób na stymulowanie ich rozwoju i cech motorycznych. Dzieci aktywizują swoje ciało, które wciąż potrzebuje bodźców by prawidłowo się rozwijać. Z obserwacji wynika, że treningi krav maga sprzyjają budowaniu umiejętności społecznych i pomagają w nawiązywaniu pozytywnych relacji z innymi dziećmi. W dzieciach wzrasta także chęć podejmowania nowych wyzwań. Nie tylko fizycznych na treningach, ale można powiedzieć, że mają więcej odwagi by sprostać zadaniom, które czekają je także na co dzień. 

Samoobrona dla dzieci

Samoobrona dla dzieci

Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę

Jeśli rodzice szukają jakiś zajęć pozaszkolnych lub odpowiedniego treningu fizycznego dla swojego dziecka to zajęcia krav maga zdecydowanie będą idealnym rozwiązaniem. W tych latach dziecku najbardziej zależy na zabawie. Dzięki temu można przemycić mu dużą ilość wiedzy i zapewnić tym samym większe bezpieczeństwo. Jeśli dziecko wie jak rozpoznawać i unikać zagrożenia, może zdołać poradzić sobie bez rodzica.Poznanie systemu uników, ciosów i kopnięć w krav maga opiera się na instynktownych odruchach, dlatego dziecko łatwo i szybko je przyswaja za to jak zwiększa się jego procentowe bezpieczeństwo. To również rozwój mentalny.

Budowanie społeczności

Budowanie społeczności

Praca w grupie i nawiązywanie nowych relacji. Poznawanie kolegów i koleżanek, rozmowa i wspólna zabawa. Człowiek jako istota stadna zawsze będzie szukało swojego miejsca w grupie. Dzieci uczą się na zajęciach ją tworzyć, mają poczucie przynależności i dzięki temu łapią pewność siebie w codziennym życiu. 

Każde dziecko ma swoje mocne strony

Każde dziecko ma swoje mocne strony

Skupiamy się na dobrych stronach dziecka i wzmacnianiu ich. Jego potencjał powinien być rozwijany, a nie hamowany. Bezpieczniejszy dzieciak to szczęśliwszy dzieciak. I taka właśnie jest nasza misja.

„Są tylko dwie niewyczerpalne dziedzictwa, które musimy mieć nadzieję przekazać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła” ~ Harding Carter

Niech przyjemna zabawa będzie dla waszego dziecka drzwiami do odkrywania świata w mądry i swobodny sposób. Być może pasja jako trening staną się dla niego kluczem do spełniania najwyższych życiowych celów. 

„Życie jest podróżą, którą należy doświadczyć, a nie problemem do rozwiązania” ~ Kubuś Puchatek

Motywacja rodziców

Motywacja rodziców

Wiek dziecięcy to najczęściej nauka w szkole/przedszkolu i zabawa, ale przede wszystkim czas rozwoju. Dziecko jest wtedy jak gąbka chłonąca świat całym sobą. Zadające sto pytań na minutę, wszędzie go pełno i zarażające wszystko wkoło swym radosnym śmiechem. Niesamowicie kluczowe jest więc danie dziecku odpowiednich narzędzi do rozwoju. Nie hamowanie go i ustawianie w sztywnych szufladkach narzuconych przez system. A mądre poprowadzenie go i wskazanie mnóstwa interesujących możliwości.  Każde dziecko jest dla rodzica malutkim cudem świata, pragnący dla niego jak najlepiej. Bezpieczeństwa, dobrego zdrowia, wykształcenia, przyjaciół.

Odpowiadamy na potrzeby rodziców

Odpowiadamy na potrzeby rodziców

Na zajęciach Krav Maga właśnie to otrzymuje każde dziecko. Narzędzia rozwoju, które pozwolą mu poznawać siebie i świat bez strachu za to z odwagą i śmiałością. Wzmacnianie potencjału dziecka i uczy jak radzić sobie z emocjami i codziennymi sytuacjami. To połączenie genialnej zabawy, poznawania technik samoobrony, kształtowania siebie i nauka obcowania z rówieśnikami oraz światem.     

 „Oczywiście, że to się dzieje w twojej głowie Harry, ale dlaczego miało by to znaczyć, że nie jest prawdziwe?” ~  J.K. Rowling Harry Potter i Insygnia Śmierci

Przejdź do góry strony