kravtrening.pl

KOBIETY

KOBIETY

Dlaczego kobiety powinny trenować Krav Maga?

Dlaczego kobiety powinny trenować Krav Maga?

 To proste. Dla siebie. Dla swojego bezpieczeństwa bo uczy skutecznej samoobrony. Dla pewności i swobody, którą daje poznawanie techniki i mentalna zmiana. To prezent dla samej siebie. Jest wiele korzyści niżej wymienione, ale tu chodzi wyłącznie o Ciebie. O to by kobieta poczuła się lepiej w swoim towarzystwie. Byś doznała tego niesamowitego poczucia, że jesteś w stanie, że możesz. Połączenie ćwiczeń fizycznych z wyzwaniami psychologicznymi może stanowić świetny trening pewności siebie.

„Jesteśmy wojowniczkami każdego dnia. Społeczeństwo nadal lubi trzymać nas za szyję i nie pozwalać żyć tak, jak chcemy. Bo nie wypada, bo zakazane, bo jesteśmy kobietami. Pieprzyć zakazy. Musimy trzymać gardę i nie pozwolić, aby ktoś odebrał nam nasze zwycięstwo.” ~ Małgorzata Halber

Czy każda kobieta może ćwiczyć?

Czy każda kobieta może ćwiczyć?

Krav Maga jest dedykowana absolutnie wszystkim kobietom niezależnie od wieku, czy stopnia sprawności fizycznej. Tu chodzi o nas Drogie Kobiety, o nasze bezpieczeństwo i komfort. Rozbudźmy siłę, która w nas drzemie.  Nie dość, że mamy możliwość poprawić swoje sylwetki to poznajemy skuteczne umiejętności samoobrony.

„Jesteś duża. Masz mięśnie. Uderz mocno, kopnij. Masz siłę. Poczuj ją.” ~ Grażyna Pleba

Charakter zajęć

Charakter zajęć

Zajęcia są prowadzone przez kobiety dla kobiet w asyście agresorów płci przeciwnej. Uczymy obron przeciwko, typowym atakom na kobiety, tak by mogły czuć się bezpiecznie w każdym miejscu i o każdym czasie. Na treningach wypracowujemy pamięć mięśniową, pozwalającą na bezwarunkowy odruch obronny w danej sytuacji.

„Treningi są jak mycie zębów; Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.”  ~ Patti Sue Plummer

FILARY W KRAV MAGA GLOBAL

FILARY W KRAV MAGA GLOBAL

Techniczny

nauka techniki chwytów, ciosów i uników

Taktyczny

intuicyjne i przemyślane działanie obronne nawet w sytuacji zagrożenia

Mentalny

zmiana sposobu myślenia z ofiary na wojowniczkę

 

Fizyczny

rozwój siły, szybkości i wytrzymałości

KORZYŚCI

KORZYŚCI

Korzyści fizyczne

Korzyści fizyczne

- zwiększa dynamikę, stabilizację i szybkość
- spala zbędną tkankę tłuszczową
- poprawia kondycję organizmu 
- rozwój koordynacji i sprawności fizycznej
- poprawia krążenie i wydolność organizmu
- wymarzona, sportowa sylwetka, dzięki udziałowi podczas treningu wszystkich partii mięśni

„Myśl jak Królowa! Królowa nie boi się niepowodzeń, bo każda porażka jest kolejnym krokiem do wielkości” ~ Oprah Winfrey 

Korzyści mentalne

Korzyści mentalne

- wzrost poczucia bezpieczeństwa
- przyjemność z poznawania nowych ludzi i sytuacji
- budowanie mentalności „królowej” „cesarzowej”
- przejmowanie kontroli nad sytuacją
- wyjście ze stereotypu kobiety słabej i bezbronnej na kobietę silną i świadomą
- rośnie poczucie własnej wartości oraz pewności siebie
- wychodzenie ze strefy komfortu oraz umiejętność w odnalezieniu się w każdej sytuacji
- rozładowuje napięcie i stres

„Nie bądź zawstydzona swoją wrażliwością. Ona przynosi Ci wiele bogactwa. Widzisz to, czego inni nie mogą zobaczyć. Czujesz to, czego inni wstydzą się czuć”  ~ Jeff Foster

CZEGO POTRZEBUJESZ NA TRENING

CZEGO POTRZEBUJESZ NA TRENING

Butelka wody

Odpowiednie nawodnienie w trakcie treningu to podstawa! Mówi się o tym że powinnyśmy pić 2 litry wody dziennie, trenując powinnyśmy pić jeszcze więcej. 

Wygodne, sportowe obuwie   

Odpowiednie buty do treningu to połowa sukcesu. Zadbaj o to by były to buty, w których dobrze się czujesz. 

Wygodny stój

Taki który nie będzie krępował Twoich ruchów i będziesz czuć się w nim komfortowo. Z czasem, byłoby super gdyby była to nasza klubowa koszulka :) 

Czas

Zarezerwuj sobie godzinkę i obudź w sobie wojowniczkę.

ODROBINA MOTYWACJI

ODROBINA MOTYWACJI

Zmaganie się ze sobą to prawdziwe wyzwanie

Zmaganie się ze sobą to prawdziwe wyzwanie

Ostatnio panuje moda na zdrowy styl życia. Wiele osób oczarowane tą ideą rzucają się tak naprawdę na często niezrozumiany temat. Bo fundamentem takiego stylu nie jest tylko trening fizyczny czy lepsza dieta, to również odpowiednia ilość snu, spożywania płynów czy sposób oddychania. Dopiero przy kompleksowej zmianie w tych wszystkich dziedzinach możemy odnieść dogłębny i wartościowy sukces. Zdrowie to przepotężna energia, która tylko czeka jak postanowimy w niej żyć. Zrób coś dla siebie i zarówno myślą jak i czynem w postaci treningu (i wyżej wymienionych) zacznij życie w pełni ZDROWIA. 

Motywacja

Motywacja

W dzisiejszym świecie modne jest bycie fit, kanony piękna, sportowa sylwetka, perfekcja i doskonałość. Jednak to rzeczy względne jak czas. Jedni lubią to, drudzy tamto, ale ogólnie wszyscy jednak podążają za trendami, nie lubiąc odstawać od reszty. Do tego trzeba mieć odwagę w wybieraniu własnych ścieżek jak kot. Każda z nas ma marzenia, ciche i skrywane pragnienia, które są naszym zbyt niemożliwe, szalone do spełnienia. Jednak zdołałaś je sobie wymarzyć! A to powinno dać do myślenia. No bo co? Pojawiły się w naszej głowie tak o, przypadkiem?  KOBIETY, siedzi w nas niesamowita potęga!

Obudź w sobie wojowniczkę!

Obudź w sobie wojowniczkę!

Rodząc się w naszych genach zapisana jest mądrość i doświadczenia naszych przodków. Mamy w sobie ich siłę i determinacje, z których możemy skorzystać. A nie zawsze korzystamy, nie zawsze ją czujemy. Boimy się. Strach to najlepsze narzędzie kontrolujące ludzkością. Bo co byś zrobiła, gdybyś się nie bała? Połączmy więc to. Nasze marzenie i siłę by je spełnić wolne od paraliżującego strachu. Wyobraź sobie siebie taką jaką chciałabyś być, to co chciałabyś osiągnąć, umieć, doświadczyć. Wyobraź sobie swój ideał. Kobietę mogącą wszystko. Niepokonaną. Silną. Królową własnego życia. Spełnioną.  Już? Masz ten swój wyraźny obraz? Pamiętaj wszystkie szczegóły. Wizualizujemy. O proszę, w Twojej głowie to możliwe. A najlepsze, że na zewnątrz również. Bo wszystko zaczyna się w głowie. Ktoś Cię napadnie bo będzie wierzył, że da Ci radę, że jesteś słabą kobietką. Bo być może czujesz się niepewnie, słabo. A Ty? JESTEŚ WOJOWNICZKĄ! Sama o sobie decydujesz. Piękno i delikatność może współgrać z siłą i niebezpiecznością. Spójrzmy na żywioły, różę, tygrysicę. Świat się zmienia, psuje. Brakuje szacunku. Słaby znów przegrywa. Wszędzie chodzi o pieniądze. Reszta to pozory. A kobiety? Cóż myślę, że pora i na naszą ewolucję. Czas aby kobieta również czuła się bezpiecznie, niepokonanie i swobodnie w tym pędzącym na oślep świecie. Przejęcie kontroli. Pewność. Jesteś życiem, przyszłością. Pamiętaj o sile, którą masz. Nie bez przyczyny mamy bajki o Mulan, Meridzie Walecznej czy powieści o Katniss Everdeen i Eowinie. Pokazywane są nam możliwości. Wojowniczki. Kobiety silne, odważne a zarazem delikatne. 
„Czyż nie tym jest kobieta: magicznym połączeniem różnic?”  ~ P.Ch. Coelho  
Tak więc rozbudźmy w Tobie ten instynkt, tę wojowniczkę na zajęciach Krav maga Women. Zróbmy coś dla siebie, odstresujmy, odważmy. Nie ważne czy zawsze zwyciężasz, ważne że próbujesz.

Książka o prawdziwych Fighterkach

Książka o prawdziwych Fighterkach

"Kobiety, które walczą" - Sylwia Chutnik

"Kobiety, które walczą" - Sylwia Chutnik

Jest to książka, w której zamieszczono rozmowy z zawodniczkami sportów walki. Kobietami przecierającymi pierwsze szlaki w tzw. Męskich sportach. Jest to opowieść o polskich wojowniczkach, które mimo głosów sprzeciwu z otoczenia, częstym kpinom dały radę. Spełniły swoje marzenia.  

 „… silne, pewne siebie, niezależne. Dla jednych walka jest profesją, dla innych terapią, dla każdej –pasją życia.” ~ Sylwia Chutnik

Jedną z bohaterek tej zaskakująco dającej do myślenia i niesamowicie motywującej książki do wzięcia życia we własne ręce obok takich osobistości jak Ewa Brodnicka, Joanna Jędrzejczyk czy Agnieszka Rylik znajduje się nasza trenerka krav maga i jogi Jolanta Balcerzak. 

 

Kilka słów od Naszej Joli

Kilka słów od Naszej Joli

„Jestem wojowniczką, bo pnę się do celów, które chcę osiągnąć. Bycie wojowniczką to nie tylko walka na pięści. Chodzi o to, żeby dojść do celu. Żeby walczyć o to, czego chce się w życiu. Żeby nie iść jak owce - za wszystkimi. Tylko być tą czarną owcą. Wypaść poza szeregi i pomimo trudności być sobą. Być takim wojownikiem życiowym. Walczyć. Być kobietą, ale niezależną od drugiej osoby, od faceta.”  ~ Jolanta Balcerzak

Przejdź do góry strony