kravtrening.pl

Samoobrona

Samoobrona

Kto może trenować Krav Maga?

Kto może trenować Krav Maga?

Absolutnie każdy niezależnie od wieku, płci, sprawności fizycznej oraz stopnia wytrenowania. Tu chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Każdy może się tego nauczyć, nigdy nie wiemy kiedy okaże się to przydatne.

„Jeśli ograniczymy swoją wolność, by uzyskać bezpieczeństwo – stracimy obie te rzeczy” ~ Benjamin Franklin

Charakter zajęć

Charakter zajęć

W trakcie treningów działamy w dwóch strefach mentalnej i fizycznej. Strefa mentalna to nauka odpowiedniego przemieszczania się, by nie być odbieranym przez otoczenie jako ofiara i łatwy cel. Mentalny trening to również podejmowanie odpowiednich decyzji w stresowych sytuacjach. Strefa fizyczna to nauka technik i taktyk wykorzystywanych w Krav Maga. Są to między innymi obrony przed duszeniem na prostych rękach, atakami nożem i pałką, ale również przed atakami prostymi i kopnięciami. Na treningach wypracowujemy pamięć mięśniową, pozwalającą na bezwarunkowy odruch obronny w danej sytuacji.

 

Motywacja

Motywacja

Naszym priorytetem jest nauczenie studentów Krav Maga jako systemu myślenia, który zadziała w każdej sytuacji zagrożenia. Nie uczymy się setki rozwiązań do setek zagrożeń, tylko korzystając z naszej wiedzy i umiejętności potrafimy odpowiednio przeanalizować sytuacje i znaleźć najlepsze rozwiązanie w konkretnej chwili.                                                                            Wszystko to kwestia wyrobienia nawyku, a na początek wykazania chęci. Możesz czuć się bezpiecznie i swobodnie gdziekolwiek jesteś. Człowiek zazwyczaj działa instynktownie, techniki Krav Maga też się na nim opierają, dając Ci gwarancję obrony w sytuacji zagrożenia. 

„Dorosłość to świadomość tego, czego się chce i odwaga by mówić o tym na głos, nawet gdyby innym się to nie podobało” 

Tak więc odważ się marzyć i spełniać marzenia. Bez ograniczeń, bez strachu –swobodnie.

 

Przejdź do góry strony